ଜାମ୍ମୁକାଶ୍ମୀରରେ ସେନାକୁ ସଫଳତା

ଜାମ୍ମୁକାଶ୍ମୀରରେ ସେନାକୁ ସଫଳତା । ସେନା ଅପରେସନରେ ଟଳିଲେ ୨ ଆତଙ୍କବାଦୀ । ପୋଲିସ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଦକ୍ଷିଣ କାଶ୍ମୀରର କୁଲଗାମ୍ ଜିଲ୍ଲାରେ କାଟପୁରା ଅଂଚଳରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଲୁଚିଥିବା ଖୁଫିଆ ସୂଚନା ପରେ , ଶନିବାର ସଂଧ୍ୟାରେ ପୁରା ଅଂଚଳକୁ ଘେରାଉ କରି ସେନା, ସିଆରପିଏଫ୍  ଓ ପୋଲିସ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ମିଳିତ ଅପରେସନ୍ । ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ୍ ଜାରି ରଖିବା ବେଳେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ସହ ମୁହାଁମୁହିଁ ବେଳେ ଜୋରଦାର  ଗୁଳିବନିମୟ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ସମୟରେ ଆତଙ୍କୀଙ୍କୁ ସରେଣ୍ଡର କରିବାକୁ ସେନା ସୁଯୋଗ ବି ଦେଇଥିଲା । ତେବେ ଏହାକୁ ଗ୍ରହଣ ନକରି ଗୁଳି ବିନିମୟ ଜାରି ରଖିଥିଲେ ଆତଙ୍କୀ । ଶେଷରେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କୁ ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ ହୋଇଥିଲେ । ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ମାରଣାସ୍ତ୍ର, ଗୁଳିଗୋଳା ଜବତ ହୋଇଛି । ନିହତ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଜିନ୍ନତ ଉଲ୍ ଇସଲାମ୍ ଓ ସକିଲ୍ ଅହମ୍ମଦ ଡାର ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି । ଜିନତ ଉଲ୍ ଇସଲାମ୍ ୨୦୧୬ରେ ନିହତ ହିଜବୁଲ୍ ଆତଙ୍କୀ ବୁରହାନ୍ ବାନୀର ସାଥୀ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି । ଏଠାରେ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇପାରେ ଅପରେସନ୍ ଅଲଆଉଟରେ ସେନା ୨୦୧୮ ବର୍ଷରେ ୨୬୨ ଆତଙ୍କୀଙ୍କୁ ନିପାତ୍ କରିଥିଲା ।

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *